Zastanawiasz się nad ograniczeniem dostępu do swojego lokalu rodzinom z dziećmi? Przeczytaj, co zrobić, aby każdy gość czuł się w Twojej restauracji dobrze. Ograniczanie dostępu do restauracji dzieciom wydaje się etycznie trudnym tematem. Wykluczanie gości – a dzieci również są gośćmi restauracji – jest bardzo ryzykownym rozwiązaniem. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących dzieci w restauracji. Pomożemy Ci sprawić, aby każdy gość czuł się w Twoim lokalu mile widziany!

Zamiast ograniczać dostęp – pomyśl o odpowiedniej aranżacji przestrzeni

Takie rozwiązanie znajduje swoich zwolenników, szczególnie podczas np. spotkań biznesowych. Omawianie kontraktów opiewających na wysokie kwoty w otoczeniu biegających, bawiących się i głośno śmiejących dzieci może być kłopotliwe. Lokale, które chcą być wybierane na takie spotkania, powinny dysponować możliwością oddzielenia pomieszczenia, aby zapewnić gościom odpowiedni spokój i intymność. 

Wydzielenie części przyjaznej dzieciom – z wygodnymi stołami rodzinnymi i kącikiem zabaw – sprawi, że dzieci będą mogły się bawić w bezpiecznej przestrzeni pełnej zabawek, blisko rodziców.

Dzieci w restauracji – pomyśl o rodzinach

Rodziny z dziećmi chętniej wybiorą lokal, który w swojej ofercie zawiera menu dziecięce. Chodzi tu nie tylko o mniejsze porcje, ale i o specjalne dania, które smakami i formą podania trafią w gusta najmłodszych. Jeżeli dodatkowo restauracja zapewnia specjalne miejsce, np. kącik zabaw oraz zatrudnia animatora w najbardziej oblegane dni, to zdecydowanie zasługuje ona na miano restauracji przyjaznej dzieciom. 

Większość miejsc może targetować się w ten właśnie sposób. Ograniczenie dostępu do oferowanych usług tylko klienteli dorosłej będzie pasować do zaledwie niewielkiej części rynku. Taką decyzję poprzeć powinna zawsze przemyślana strategia marketingowa i wizerunkowa. Dzieci w restauracji, to dziś zupełnie normalny widok. Dlatego warto przemyśleć strategię tak, by wszyscy klienci mogli spędzić czas miło i wygodnie. 

Sprawdź też propozycje dziecięcego menu>>