Pola uprawne na Kujawach pokrywa śnieg, a mimo to styczeń jest jednym z najważniejszych miesięcy w naszym kalendarzu. Dlaczego? Właśnie teraz planujemy uprawy na kolejne miesiące, a nawet lata.

Planowanie upraw na Kujawach

Fabryka w Gniewkowie to jedna z dwóch fabryk Bonduelle w Polsce. To tu współpracujący z nami lokalni rolnicy uprawiają, przy wsparciu agronomów Bonduelle, takie warzywa jak groszek, brokuły, cukinię, marchewkę, fasolkę szparagową czy brokuły. Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej firmy, początek roku to czas intensywnego planowania i spotkań agronomów Bonduelle z właścicielami gospodarstw rolnych na Kujawach. 

Plan upraw poprzedza wnikliwa analiza warunków panujących na poszczególnych polach. Każde warzywo, które trafia z pola do fabryki w Gniewkowie, posiada swoje własne okno produkcyjne. Precyzyjne planowanie miejsca i terminu siewu ma wpływ na ilość oraz jakość plonu, ale również na możliwość stałego ograniczania stosowania środków ochrony roślin do minimum. Mamy świadomość, że każdy rok jest inny, dlatego – aby zapewnić stabilność zbiorów i produkcji oraz wydłużyć sezon upraw – do uprawy wybieramy różne odmiany warzyw. Skąd wiemy, że są najlepsze? Na wybranych terenach uprawiamy mikropoletka naukowe służące do badań naukowych i wieloletnich analiz.

Bo liczy się zaufanie i współpraca

Jednym z filarów działalności Bonduelle na całym świecie jest stała współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami. Warzywa, które trafiają do produktów Bonduelle, uprawiane są przez współpracujących z nami rolników. To dzięki ich pracy, narzędziom i doświadczeniu możemy cieszyć się warzywami najwyższej jakości. Każde pole i bieżąca uprawa zakontraktowana przez Bonduelle otoczone są opieką wykwalifikowanego agronoma, który prowadzi kalendarz upraw, monitoruje pole w kluczowych momentach według harmonogramu oraz decyduje o ewentualnym zastosowaniu środków ochrony roślin. Zależy nam na tym, aby zaprzyjaźnieni z nami rolnicy rozwijali swoje przedsiębiorstwa, dlatego stawiamy na wieloletnią współpracę i zaufanie. 

Poznaj kalendarz upraw Bonduelle

Chcesz wiedzieć, kiedy zbieramy i przetwarzamy nasze warzywa?
W lipcu zbieramy najlepszy groszek Bonduelle »
Lipiec i sierpień to czas cukinii »
W sierpniu zbieramy fasolkę szparagową »
Wrzesień to czas kukurydzy w naszych węgierskich fabrykach »
W listopadzie króluje dynia i pasternak »
Grudzień to czas cebuli »