Aby zebrać cukinię w idealnym momencie, zbiory trwają do 2 miesięcy. W tym czasie rolnik odwiedzi niemal każdy metr kwadratowy swojego pola nawet do 60 razy. Skąd to wiemy? Bo cukinia Bonduelle wyrasta na kujawskich polach pod okiem naszych agronomów. O naszej cukinii wiemy wszystko!

Najlepsze nasiona, nowoczesne techniki upraw i stałe wsparcie od Bonduelle

Bycie filarem rozwoju lokalnych biznesów rolniczych to jeden z fundamentów Grupy Bonduelle. Rodzinne gospodarstwa z Kujaw dzięki wieloletniej współpracy z Bonduelle mogą się rozwijać, rozbudowywać oraz inwestować w specjalistyczne technologie wiedząc, że zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie. Z myślą o udanych plonach agronomowie Bonduelle rozpoczynają swoją pracę od wyboru odpowiednich nasion spośród najlepszych odmian cukinii oraz techniki uprawy. Pokora w stosunku do natury i zmieniających się dynamicznie warunków to ważny element naszej pracy. Dzięki doświadczeniu agronomów Bonduelle każdy rolnik otrzymuje wskazówki dopasowane do pola, warunków atmosferycznych i mogących pojawiać się w trakcie wzrostu wyzwań. Agronomowie odpowiedzialni są również za podejmowanie decyzji, czy i jakie środki ochrony roślin stosować przy konkretnej uprawie: o uprawach myślimy długoterminowo, z poszanowaniem dla ziemi, ekosystemu oraz zdrowia naszych klientów. 

Innowacje i oszczędność w uprawie cukinii

Jak sprawić, aby cukinia dojrzewała równomiernie i bez chorób? Zdradzamy tajemnice prosto z pól współpracujących z nami rolników!

Po pierwsze: innowacyjna folia roślinna. Dzięki zastosowaniu specjalnej folii z kukurydzy nasze cukinie korzystają z naturalnego światła bardziej efektywnie. Folia nie pozwala również na rozwój chwastów, co pozwala na ograniczenie stosowania środków ochrony roślin.

Po drugie: nawadnianie kropelkowe. To system nawadniania roślin, dzięki któremu w uprawach możemy oszczędzać wodę. Woda podawana jest bezpośrednio do korzenia rośliny, co sprawia, że rośliny chronione są przed wieloma chorobami. Mniej wody, lepsze plony i zdrowe warzywa – to nasza specjalność

Żółta i zielona: cukinia pełna smaku i słodyczy

Dwa kolory – wiele gatunków: cukinia niejedno ma imię. Wybór najlepszych gatunków cukinii to podstawa do długich i owocnych zbiorów. Cukinie zbierane są ręcznie przez 2 najcieplejsze miesiące w roku: w lipcu i w sierpniu. Prosto z pól trafiają do naszej fabryki w Gniewkowie, która dokonuje selekcji najlepszych okazów według wielkości:

  • drobne okazy o delikatnej skórce kroimy w plasterki, które trafiają do naszych produktów z gamy MINUTE®
  • większe cukinie krojone w dużą kostkę idealnie uzupełniają m.in. produkty z gamy Home Made

Cukinia inspiruje!

Soczysta, pełna smaku, a jednocześnie niskokaloryczna cukinia to idealna podstawa wielu kreatywnych dań: lekkich przystawek, bogatych w warzywa dań głównych, doskonale nadaje się też do ciast nadając im odpowiednią wilgotność i ciekawą strukturę.